Wzloty na uwięzi

wydarzenia grupowe

Zapraszamy do odkrycia niezwykłego doświadczenia jakim są wzloty balonem na uwięzi – unikatowej i spektakularnej atrakcji, która dostarcza emocji i nieziemskich widoków ! Idealne rozwiązanie na imprezy firmowe, wesela i wiele innych okazji.

Informacje techniczne dotyczące pokazów balonowych

Warunki terenowe

Wymiary balonu na ogrzane powietrze to ok. 16 m średnicy i 22 m wysokości, czyli mniej więcej tyle ile liczy sobie przeciętny 4 piętrowy budynek. Do napełnienia i ekspozycji balonu najlepiej nadaje się teren o wymiarach nie mniejszych niż 60x60 metrów, o gładkim, najlepiej trawiastym podłożu, wolny od przeszkód w postaci linii energetycznych, słupów oświetleniowych i innych elementów mogących uszkodzić delikatną powłokę balonu.

Warunki meteorologiczne

Loty i pokazy stacjonarne balonów na ogrzane powietrze są całkowicie uzależnione od niedających się precyzyjnie przewidzieć warunków meteorologicznych. Z tego względu nie ponosimy odpowiedzialności za mogące powstać z tej przyczyny opóźnienia oraz zmiany w planowanych imprezach. Aby bezpiecznie napełnić balon i wykonać nim lot lub pokaz stacjonarny, pogoda musi być stabilna, a powietrze niezwykle spokojne, nie może być opadów oraz oznak zbliżającej się burzy. Prędkość wiatru nie powinna przekraczać 2 m/s.

Balon w akcji

Realizacji wzlotów na uwięzi to nie tylko emocje, ale także profesjonalizm i bezpieczeństwo. Po postawieniu, balon kotwiczony jest do 3 samochodów co gwarantuje stabilność podczas wzlotów i lądowań. W trakcie realizacji działań unosimy się na wysokość kilkudziesięciu metrów. Czas trwania wydarzenia nie przekracza 1,5 godziny, umożliwiając udział kilkudziesięciu osobom.

Czasookres realizacji działań balonowych

W zimę pokazy balonowe mogą odbywać się przez cały dzień. W lato ze względu na wysokie temperatury i termikę, realizacja wzlotów na uwięzi możliwa jest do wykonania ok 1-2 przed zachodem słońca.

Galeria wrażeń

Przejrzyj naszą galerię by zobaczyć jak nasz balon unosi się w powietrzu, zapewniając uczestnikom niezapomniane chwile pełne ekscytujących widoków. Znajdziesz tu ujęcia uśmiechniętych twarzy podczas tej wyjątkowej podniebnej atrakcji.