POZNAJMY SIĘ

TROCHĘ HISTORII

Nazywam się Robert Drohomirecki. Jestem pilotem i pasjonatem baloniarstwa. Od prawie 10 lat jestem związany z tymi podniebnymi doznaniami, a od około 8, jako pilot balonu na ogrzane powietrze, realizuję swoją pasję zarażając nią wszystkich, których mam przyjemność porwać do mojego odlotowego świata.

Moja przygoda z lataniem zaczęła się pewnego listopadowego dnia 2012 roku, w Białymstoku. Poznałem wtedy osobę, która na zawsze zmieniła moje życie. Był to Jurek Czerniawski – pilot, instruktor balonowy i sterowcowy, egzaminator państwowy. Podczas swojej kariery sportowej pięciokrotnie zdobył tytuł Mistrza Polski w lotach balonowych. Był też trenerem Kadry Narodowej i uczestnikiem wielu imprez balonowych na całym świecie. Prawdziwy pasjonat!

Jako pilot odpowiadam za życie wszystkich, którzy  startują ze mną w podróż balonem. Ci, którzy mnie dobrze znają wiedzą, że z natury nie jestem najpoważniejszym facetem pod słońcem 🙂 Tymczasem podczas lotu, będąc niejednokrotnie na wysokości 1000 metrów nad ziemią, muszę z powagą i kamienną twarzą kontrolować, co dzieje się dookoła, jednocześnie odpowiadając na pytania moich gości i przeplatając wszystko luźnymi anegdotami i opowiadaniami.

Teraz, mając ponad 780 lotów za sobą, mogę z pełną świadomością i uśmiechem na twarzy powiedzieć, że w końcu znalazłem swoje miejsce NAD ziemią 🙂

W naszym balonie odbyło się już 21 zaręczyn, kilkanaście Par porwało do kosza swoją drugą połówkę w ramach rocznicy ślubu. A to nie wszystko. Bardzo popularnym jest obdarowywanie swoich bliskich voucherem na lot w ramach urodzin. Najmłodszy uczestnik lotu miał 7 lat , najstarsza osoba ponad 90 ! Jak więc widać spełniać swoje marzenia można bez względu na wiek. Ważne jest dobre zdrowie i brak przeciwskazań i urazów kończyn dolnych oraz kręgosłupa (chodzi o kwestie bezpieczeństwa podczas lądowania). 

ZESPÓŁ TO PODSTAWA

Jurek powiedział mi kiedyś, że można mieć nieograniczony budżet, licencję pilota i najnowocześniejszy balon na świecie, ale to wszystko na nic jeśli nie będzie zgranej ekipy! I miał w tej kwestii 100% racji. To dzięki moim przyjaciołom, zgranej ekipie, która jest dyspozycyjna w każdym momencie dnia i nocy, mogę realizować moje balonowe działania. Tę grupę nazwałem Fly Consulting i pod taką nazwą jesteśmy dzisiaj znani.

Aby kompleksowo i bezpiecznie realizować działania balonowe oprócz mnie – jako pilota – niezbędne są min. 3 osoby plus meteorolog . To Oni pomagają mi przy postawieniu balonu, śledzą trasę i jadą za mną w miejsce lądowania, aby pomóc złożyć balon. To Oni dbają o bezpieczeństwo w miejscach startu i lądowania, kiedy ja zajmuję się gośćmi w gondoli. 

Cała nasza piątka jest jednym teamem, bez którego nie można byłoby doświadczać naszych podniebnych działań.
Pozwólcie, że się przedstawimy.

Robert Drohomirecki

Pilot balonowy
założyciel Fly-Consulting

Pilot, który zrealizował do tej pory blisko 800 wyjątkowych lotów dla ponad 3500 osób. Jego pasje wcale nie kończą się na podniebnych podróżach. Jako absolwenta podyplomowych studiów z zarządzania cyberbezpieczeństwem zajmują go również kwestie bezpieczeństwa – zarówno na ziemi, jak i w powietrzu.

Kierowany pragnieniem pomagania innym, postanowił założyć Fundację Podniebny Uśmiech, w ramach której ma nadzieję, poprzez tworzenie niezapomnianych doświadczeń, przyczyniać się do pozytywnej transformacji społecznej.

Marcin WESOŁOWSKI

Członek ekipy balonowej
METEO

Jak sam o sobie mówi – lat 49. Od 26 lat doświadczony nauczyciel matematyki i geografii. Autor wielu zbiorów zadań i arkuszy maturalnych . Prywatnie żonaty, ma trójkę dzieci. Pasjonat meteorologii i wielki fan zespołu muzycznego Depeche Mode.

W zespole pełni rolę METEOROLOGA. Jego profesjonalizm i doświadczenie są kluczowe dla każdej naszej podniebnej wycieczki. Bez jego akceptacji nie wzbijam się w niebo. Jego nieoceniona wiedza meteorologiczna stanowi fundament naszych udanych działań balonowych, zapewniając nie tylko bezpieczeństwo, ale również niezapomniane przeżycia podczas realizacji działań balonowych.

Maciej Bakalarz

Członek ekipy balonowej

Zawsze uśmiechnięty i pozytywnie nastawiony do działań. Przedstawiam Maćka – naszego najdłużej działającego członka zespołu, jako niezastąpionego fundamentu naszych operacji lotniczych. Jego niezwykły spokój i profesjonalizm stanowią kluczowy element, który wprowadza harmonię i pewność w każdą naszą aktywność. 

Maciek nie tylko przynosi do ekipy ogromne doświadczenie, ale także tworzy atmosferę komfortu, sprawiając, że każda operacja balonowa staje się nie tylko efektywna, ale także przyjemna. Jego zaangażowanie i lojalność są nie do przecenienia, czyniąc go nieodłącznym elementem naszej udanej ekipy.

SZYMON GÓRECKI

Członek ekipy balonowej

Kolej na Szymona, najmłodszego, energicznego członka naszej ekipy balonowej. Jego młodość niech Was nie zmyli – to prawdziwy profesjonalista, zawsze gotów do działania. Wysportowany, skoncentrowany i pełen zapału, Szymon zaskakuje nas swoją zdolnością do precyzyjnego wykonywania obowiązków.

Poza pasją do baloniarstwa, Szymon jest również miłośnikiem mieszanych sztuk walki, wielokrotnym uczestnikiem Mistrzostw Polski MMA. Choć z pozoru spokojny, lepiej nie wchodzić mu w drogę – jego determinacja i umiejętności mogą zaskoczyć nawet najbardziej doświadczonych. Szymon to nie tylko siła fizyczna, ale także inspirujący przykład młodego talentu, który w pełni poświęca się swoim pasjom, tworząc niepowtarzalną dynamikę w naszym zespole.

ŁUKASZ SZNOTALA

Członek ekipy balonowej

I ostatni z przystojniaków w naszej „balonowej stajni”. Przedstawiam Łukasza, naszego najnowszego, ale już nieodzownego członka ekipy balonowej. Choć w naszym zespole jest krótko, to jego obecność przynosi nam nie tylko siłę, ale również pozytywne zakręcenie, które wprowadza do każdej akcji balonowej radość i uśmiech.

Łukasz to nie tylko niezwykle silny fizycznie zawodowy hokeista na rolkach, ale także zakochany mąż. Jego pasja do hokeja przekłada się na determinację i zaangażowanie w każdym działaniu, co sprawia, że każda akcja staje się pełna energii i entuzjazmu. Łukasz to niezawodny członek naszej ekipy, który nie tylko wzmocnił nasze siły, ale również przyniósł niezaprzeczalną radość i pozytywne podejście do naszych wspólnych działań.